„Ale jesteś zajeb*sta!” – zapytaliśmy pracowników, czym jest dla nich piękno. Co odpowiedzieli?

fot. RocketJobs.pl / Na Dywaniku - Hebe

Czym dla ciebie jest piękno? I kiedy czujesz się piękny(-a)? Takie pytania zadaliśmy pracownikom marki Hebe. Podzielili się z nami swoimi przemyśleniami na temat postrzegania siebie samych i swojej pracy. Czego dowiedzieliśmy się z ich zwierzeń?

Kiedy mówimy o pięknie, myślimy o doskonałości, atrakcyjnej prezencji, ale też o szlachetnym wnętrzu. Piękno, jako pewna uniwersalna wartość, ma wiele kontekstów i odsłon. W czym tkwi jego sekret? W pewnej (samo)akceptacji, prostocie, dobru, tolerancji, bliskości, miłości do innych i do siebie. Jeśli na chwilę odłożymy na bok nasz wygląd, bo on nie powinien być pryzmatem, przez który postrzega się nas i nasze kompetencje zwłaszcza w pracy, to możemy zastanowić nad tym, co sprawia, że jesteśmy piękni jako ludzie.

Jaki jest sekret piękna? Na Dywaniku z Hebe

Piękni jesteśmy, kiedy potrafimy doceniać innych, ale i siebie. Ale też kiedy próbujemy zrozumieć ludzi wokół nas. Kiedy naprawdę innych słuchamy i jesteśmy szczerzy. Kiedy potrafimy wybaczać i przyznać się do błędu. Gdy jesteśmy otwarci na drugiego człowieka i kiedy potrafimy o tego drugiego człowieka i siebie zawalczyć. Kiedy potrafimy znaleźć w sobie empatię i kiedy nie oceniamy innych.

Piękno to wsparcie, to chęć pomocy, to próba znalezienia okruchu dobra w drugim człowieku.

Wydaje się to dość banalne, bo przecież pewnie wielu z nas powiedziałoby, że zawsze stara się być jak najlepszym dla innych, choć pewnie niekoniecznie dla siebie. Jednak w codziennym pędzie, kiedy bywa, że wszystko jest na „już” i na „teraz”, zapominamy o tym, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć na siebie nawzajem i się dostrzec. To bardzo ważne, by w środowisku, w którym funkcjonujemy, a więc pewnej wspólnocie, jaką są nasi najbliżsi czy choćby zespół, z którym na co dzień się przecinamy, pamiętać o pięknie w innych i sobie. Bo z pięknymi ludźmi chce się być, żyć i pracować.

To zauważenie siebie ma też niebagatelne znaczenie w budowaniu relacji z innymi opartymi o szczerość i zrozumienie. Kiedy czujemy się dobrze (a może pięknie?) sami ze sobą, łatwiej nam jest ciepło myśleć o innych, bez uprzedzeń.

„Ale jesteś zajeb*sta” – mówi o sobie jedna z naszych rozmówczyń w wideo.

I co? I tego się trzymajmy, bo pewność siebie też jest piękna.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze