Kandydat pasywny, kandydat idealny? Hello News 03.12.2019 r.

Kandydat pasywny, kandydat idealny? Hello News 03.12.2019 r.

Szukanie kandydata pasywnego wymaga cierpliwości i wielu działań. Śledzenie blogów branżowych, Linkedin czy innych mediów społecznościowych to jedne z najbardziej efektywnych sposobów na znalezienie osoby, która mogłaby być dla nas interesująca i zaliczająca się do kandydatów aktualnie nie poszukujących pracy. Kandydata pasywnego trudno przekonać do zmiany, szczególnie, że dość często są to doświadczeni profesjonaliści, o których bije się niejedna firma. 

Warto jednak postarać się i poświęcić czas, bo znalezienie takiej osoby wiąże się z wieloma profitami, które często mogą przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania. Jak w takim razie znaleźć idealnego kandydata pasywnego? M.in. o tym w dzisiejszym Hello News!

1. Jak dotrzeć do studentów i ekspertów? Aktualnie na rynku pracy szczególnie ważne stają się sposoby dotarcia do pasywnych kandydatów – tych, którzy są zadowoleni z zatrudnienia u aktualnego pracodawcy i nie planują zmiany pracy. Studenci kierunków technicznych nie walczą już o możliwość odbycia stażu, bo oferty przychodzą do nich same. Jak więc skuteczenie przyciągnąć najbardziej poszukiwaną grupę pracowników?

Więcej na ten temat tutaj.

2. HR’owe książki na prezent. Maja Gojtowska przygotowała listę 10 książek, które zmieniły jej patrzenie na HR. Z racji, że święta już za rogiem możecie się zainspirować i być może wybrać którąś z nich na prezent. Zobacz zestawienie i przygotuj się na sporą dawkę wiedzy.

Więcej na ten temat tutaj.

3. IT dla każdego? Coraz więcej osób myśli nad możliwością zmiany zawodu na branżę IT. Z jednej strony kuszą zarobki i pewność zatrudnienia, a z drugiej przeraża ilość wiedzy, którą należy przyswoić. Czy branża IT jest dla każdego? Czy da się wejść w świat kodu i technicznego żargonu bez wcześniejszego ukończenia uczelni technicznej?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Biuro idealne. Jak się okazuje, Polacy mają bardzo podstawowe potrzeby co do koncepcji biura. Najbardziej zależy im na czystości i komforcie – poziomie hałasu, odpowiedniej temperaturze i oświetleniu. Kolejnym ważnym aspektem okazują się miejsca parkingowe i lokalizacja. Czy pracownikom w Polsce zależy na “playroomach”, siłowni itd?

Więcej na ten temat tutaj.

5. Problem z komunikacją? Jak wynika z badań, co druga firma w Polsce boryka się z problemem związanym z komunikacją. Jakość komunikacji można poprawić na wiele sposobów, jednak istnieje 6 nadrzędnych zasad, które warunkują sukces w skutecznym porozumiewaniu się. Co możemy zrobić oprócz szkoleń czy stworzenia kodeksu dobrych praktyk?

Więcej na ten temat tutaj.

6. Jak inspirować swoich pracowników? Jednym z elementów, który pomijają pracodawcy jest zachęcanie ludzi do robienia “czegoś więcej”, czyli do rzeczy, które prowadzą do wielkich osiągnięć. Inspiracja pracowników powinna polegać na wypełnianiu ludzi pozytywnymi emocjami. Pamiętajmy również, że możemy inspirować tylko wtedy, kiedy sami jesteśmy wzorem do naśladowania. 

Więcej na ten temat tutaj.

7. eLearning – rozwiązanie do szkolenia pracowników. Koncepcja eLearningu staje się coraz bardziej popularna. Firmy inwestują w szkolenia i rozwój swoich pracowników, wykorzystując przy tym właśnie platformy internetowe. Ich rosnący trend wynika z wielu korzyści jakie ze sobą niesie. Platformy eLearningowe oferują m.in. szczegółowe raportowanie i analizę – co stanowi wielką zaletę dla dużych organizacji.

Więcej na ten temat tutaj

8. AI to nie wojna z maszynami. Eksperci tłumaczą, że AI to już nie wojna z samymi maszynami, a wojna o ludzkie talenty. Nie powinniśmy się już bać, że sztuczna inteligencja i robotyzacja zabiorą pracę milionom ludzi. Wniosek jest inny, to Ci, którzy nie nadążą za zmianami, sami się tej pracy pozbawią. Popyt na specjalistów będzie rósł w takim samym tempie, w jakim postępuje czwarta rewolucja przemysłowa. 

Więcej na ten temat tutaj.

9. Kandydat pasywny. Kandydata pasywnego bardzo trudno przekonać do zmiany pracy. Nietrudno się temu dziwić – strach przed porażką, braku płynności finansowej czy zmierzeniem się z nowym otoczeniem budzi lęk i niechęć. Jednak w wielu przypadkach mowa o profesjonalistach w swojej dziedzinie, którzy mogą być niesamowitym boostem dla firmy. Warto się o nich postarać i poświęcić czas, bo profity z takich rekrutacji mogą przerosnąć nasze oczekiwania! 

Więcej na ten temat tutaj.

10. Wizerunek HR. Niestety dział HR zyskał (może nieco niesprawiedliwie) reputację nudnego, biurokratycznego i niechętnego do podejmowania ryzyka. Można to zmienić dzięki kilku modyfikacjom – niektórym prostym, a niektórym na większą skalę. Dział HR może odzyskać swoją zniszczoną reputację i zmienić swój wizerunek na pozytywny. Jak to zrobić?

Więcej na ten temat tutaj. 


Autorką artykułu jest Karolina Frącek. Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze