Kim jesteś? Dokąd zmierzasz? Hello News 29.09.2020 r.

Kim jesteś? Dokąd zmierzasz? Hello News 29.09.2020 r.

Wrzesień dobiega już końca, czas nieubłaganie płynie, a branża HR nieustannie dzieli się dawką wiedzy. W dzisiejszym Hello Newsie polecamy m.in. artykuły dotyczące welcome packów czy archetypów z perspektywy marki pracodawcy. Nie zabraknie również przekierowania do relacji z premiery książki “Employer Branding po polsku”.

Miłej lektury! 

1. Wielka premiera

Ula Zając-Pałdyna w swoim najnowszym wpisie opowiada o premierze swojej pierwszej książki “Employer Branding po polsku”. Odbyła się ona 15 września, a poprowadziła ją Karolina Kołosowska. Całe wydarzenie było transmitowane online, a podczas niego odbył się również panel dyskusyjny.

Więcej na ten temat tutaj

2. Zapraszamy na pokład

Onboarding ma szczególną rolę. Nie tylko pomaga pracownikom wdrożyć się w organizacje, ale również zmienia ich nastawienie na początku nowej pracy. Welcome packi to prezenty, które wręcza się pierwszego dnia pracy lub w momencie podpisania umowy osobom dołączającym do organizacji. Dzięki takim giftom zadbamy zarówno o pozytywne doświadczenia pierwszego dnia pracy, jak i o promocję oraz budowanie świadomości swojej marki. Jak przygotować welcome pack, dowiecie się od How 2 HR.

Więcej na ten temat tutaj

3. Kim jesteś i dokąd zmierzasz

Archetypy marek już wiele lat temu zakorzeniły się w branży marketingowej, a ich głównym zadaniem jest budowanie skojarzeń związanych z marką. Są one podzielone na cztery grupy, w zależności od istotności i motywacji. Opiekun, władca i twórca to tylko trzy z dwunastu podstawowych archetypów z perspektywy marki pracodawcy.

Więcej na ten temat tutaj.

4. Pokolenie Z

Według danych GUS, w Polsce mieszka 4,2 miliona osób pokolenia Z. Coraz więcej z nich wybiera kształcenie się w kierunku technicznym. Według najnowszego raportu Antal oraz Cushman & Wakefield, osoby urodzone między 1995 a 2005 rokiem stawiają na połączenie modelu pracy zdalnej i stacjonarnej. Puls HR przygotował ciekawy artykuł o wymaganiach pokolenia Z.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Praca w 2035 roku

Badania mówią, że pracownicy ze wsparciem sztucznej inteligencji będą mocniej zaangażowani oraz dwukrotnie bardziej innowacyjni. Citrix® przeprowadził badanie wśród 500 przedstawicieli kadry zarządzającej i 1000 pracowników dużych korporacji, aby dowiedzieć się, jak będzie wyglądało środowisko pracy w najbliższej przyszłości.

Więcej na ten temat tutaj. 


Zestawienie przygotowała Karina Szóstakowska.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

 

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze