Liderzy udają, że zarządzają? HRakterna Prasówka 8.04.2019 r.

Liderzy udają, że zarządzają? HRakterna Prasówka 8.04.2019 r.

Możliwości wsparcia procesów HR i rekrutacji przez oprogramowanie są dziś praktycznie nieograniczone. Technologie usprawniają m.in. rozliczenia płac, zarządzanie benefitami, mierzenie efektów, przyznawanie premii, planowanie awansów czy system szkolenia zespołu. Coraz częściej także przewidują przyszłe wydarzenia w firmie dzięki ewaluacji uzyskanych danych w czasie rzeczywistym. To tylko skrót jednego z przygotowanych przez nas artykułów! Sprawdźcie co jeszcze nowego dzieje się w świecie HR!

1. Ludzie to więcej niż zasoby! Podczas procesu rekrutacyjnego nawiązuje się specyficzna relacja pomiędzy osobą, która stara się o zatrudnienie, a reprezentantami potencjalnego pracodawcy. Czasem niestety, zdarza się, że rekruterzy podchodzą do kandydatów instrumentalnie i przekraczają granice zachowań, które można uznać za etyczne. Jakie to zachowania?

Więcej na ten temat tutaj.

2. Czy warto automatyzować informację zwrotną? Jednym z najważniejszych elementów procesu rekrutacyjnego jest udzielanie informacji zwrotnej kandydatowi. Nieprawidłowo przekazany feedback może spowodować wiele szkód dla kandydata, firmy oraz rekrutera. Dobrze przekazany może być strzałem w dziesiątkę od strony employer brandingowej.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Czym przekonać pracowników z pokolenia Y? O millenialsach napisano już wiele. Wszyscy wiemy, ile mają lat, jak bardzo są otwarci na zmiany i doświadczanie. Jak jednak przekłada się to na ich stosunek do pracodawcy? Czym zainteresować potencjalnych kandydatów z pokolenia Y oraz co zrobić aby ich później zatrzymać?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Współczesny dresscode. Jak zbudować wizerunek profesjonalisty? “Pierwsze wrażenie jest najważniejsze!” To zdanie jest znane niemal wszystkim — szczególnie dzisiaj, w czasach rywalizacji biznesowej i wszechotaczającej nas „kultury obrazkowej”. Jak należy je rozumieć w odniesieniu do współczesnych czasów? Jaką dresscode pełni rolę i jak w umiejętny sposób zarządzać wiedzą na jego temat?

Więcej na ten temat tutaj.

5. Jak HR Business Partner powinien wspierać kadrę menadżerską w komunikacji z pracownikami? Obecnie rotacja pracowników jest wyższa niż kiedykolwiek dlatego tak ważne jest dziś budowanie otwartej, transparentnej i wspierającej komunikacji w firmie oraz dbanie o jej wizerunek. Menedżerowie powinni komunikować się w sposób skuteczny i zrozumiały — w końcu to oni budują zaufanie pracowników do firmy.

Więcej na ten temat tutaj.

6. Kadr nie da się już oddzielić od technologii! Według badań Pew Research Center, 76% Amerykanów zrezygnowałoby z udziału w rekrutacji, jeśli o wyborze ich kandydatury miałby decydować algorytm. Mimo tych obaw, technologie działają już dziś pozytywnie na wszystkich polach świata HR: rekrutacji, onboardingu, zarządzania talentami, szkoleniach czy przy wymianie wiedzy.

Więcej na ten temat tutaj.

7. Liderzy udają, że zarządzają! Praca jako choroba genetyczna i globalna? Podejście do pracy przekazywane potomkom? Co decyduje o tym, że ludzie nie lubią swojej pracy? Poznajcie 5 patologii biznesu.

Więcej na ten temat tutaj.

8. Zobacz co do Ciebie mówię! Własnoręcznie wykonany rysunek to proste i dostępne dla każdego rozwiązanie, które pozwala zwiększyć efektywność komunikacji w organizacji. Skąd płynie siła jego działania i jakie są jego supermoce? Zobaczmy!

Więcej na ten temat tutaj.

9. Rola HR w budowaniu skutecznych zespołów. Sukcesy firmy zależą od zaangażowania pracowników i ich umiejętności współpracy. Warto więc zastanowić się nad tym, kto miałby to współdziałanie ułatwiać i organizować. W tej roli sprawdzić powinien się zespół HR. Dbając o swój dział leaderzy HR mogą stanowić inspirację dla innych działów.

Więcej na ten temat tutaj.

10. Wpływ schematów i błędów poznawczych zachowanie, podejmowanie decyzji oraz komunikację. Każdego dnia podejmujemy niezliczoną ilość decyzji. Mogą one być związane z wyborem rozwiązania, sposobem postępowania czy też określeniem swojej opinii na dany temat. Nie każdą decyzję jednak dostatecznie analizujemy i często w naszym myśleniu czy działaniu uciekamy się do uproszczeń i schematów.

Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze