Naucz pracowników zarządzać czasem. Hello News 19.11.2019 r.

Naucz pracowników zarządzać czasem. Hello News 19.11.2019 r.

Codziennością stało się, że w pracy robimy tylko najważniejsze rzeczy, których deadline zbliża się nieubłaganie. Jednak co z resztą? Ciągłe odkładanie zadań na później sprawia, że pracownicy stają się zestresowani i przytłoczeni niekończącą się listą rzeczy do odhaczenia. Zarządzania czasem trzeba się nauczyć. Przeczytaj w dzisiejszym Hello News, jak zagospodarować czas i wywiązywać się z obowiązków przed końcem terminu!

1. Jak mówić językiem kandydatów? Mówienia językiem naszych kandydatów czy grupy docelowej można się nauczyć. Pytanie, czy poświęcamy na to wystarczająco dużo czasu? Dobra komunikacja to środek do najważniejszego celu, czyli zatrudnienia nowej osoby do pracy. Nie osiągniemy tego, jeśli nie zrozumiemy jego codzienności. Na jakie aspekty zwracać uwagę, przy komunikacji z naszym kandydatem?

Więcej na ten temat tutaj.

2. Rodzic – pracownik. Ponad połowa pracowników uważa, że niemożliwe jest wzięcie L4 na chore dziecko. Firmy inwestują w żłobki, przedszkola czy sale zabaw w pobliżu miejsca pracy, jednak najprostsze rozwiązanie istnieje tylko na papierze. Rodzice obawiają się brania zwolnień, więc jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Jak sprawić, aby firma wykazała większe zrozumienie dla pracujących rodziców?

Więcej na ten temat tutaj.

3. Co łączy video i Employer Branding? Audiowizualne przekazywanie treści jest popularne i zyskuje coraz liczniejszą grupę fanów. Video pozwala przyswoić większą liczbę treści w krótszym czasie, a co najważniejsze zyskujemy intensywniejsze zaangażowanie odbiorców niż poprzez tekst. Jak wykorzystywać taką formę w Employer Brandingu? Jakie formaty wykorzystać?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Rynek pracy w USA kusi Polaków. Amerykański rynek pracy tworzy coraz więcej stanowisk technologicznych, co za tym idzie, niedługo będzie brakować specjalistów. Polacy coraz częściej wybierają możliwość wyjazdu na zachód, gdzie czekają na nich większe zarobki i możliwości. Pomocą są również wyspecjalizowane firmy, które wspierają Polaków w otrzymaniu potrzebnych dokumentów. Jak rynek USA poradzi sobie z brakiem wystarczająco wykwalifikowanej kadry?

Więcej na ten temat tutaj.

5. Rób więcej niż deadline. Stałe ustalanie priorytetów pilnych zadań oznacza, że ważne zadania, które nie mają pilnego terminu zostają odsunięte na bok i odłożone w czasie. Często przez takie zjawisko, pracownicy czują się zestresowani, przytłoczeni i tracą swoją motywację – co za tym idzie, firmy stają się mniej produktywne. Co menedżerowie mogą zrobić, aby pomóc w walce z tendencją odkładania na jutro tego, na co nie ma deadline’u dzisiaj? Jak przeznaczać czas na pracę która jest ważna, a nie pilna?

Więcej na ten temat tutaj.

6. Coraz więcej wyjazdów służbowych. Delegacje stały się codziennością dla wielu osób. Wynika to z tego, że większość firm oferuje swoje usługi międzynarodowo. Współpraca z partnerami za granicą wymaga utrzymywania z nimi kontaktu, a więc częstszych i dłuższych podróży służbowych. O jakie instrumenty warto zadbać, aby poprawić standard delegacji, a jednocześnie zmniejszyć ich koszty?

Więcej na ten temat tutaj.

7. Dobre samopoczucie w pracy. Budowanie atmosfery w pracy, w której pracownicy mogą być sobą jest niezbędne do osiągnięcia lepszych wyników. Jak pielęgnować poczucie przynależności i angażować pracowników w życie społeczne? Przede wszystkim, największa odpowiedzialność leży po stronie managerów. Do ich głównych obowiązków należy okazywanie szacunku pracownikom i wspieranie ich na wielu płaszczyznach. Pamiętajmy, aby budować nasz zespół, opierając się na stałym zaangażowaniu i zrozumieniu.

Więcej na ten temat tutaj

8. Mobbing w pracy. Mobbing stosowany w pracy jest niedopuszczalny, jednak wiele osób wciąż jest poddawanych temu szkodliwemu dla zdrowia psychicznego zachowaniu. Jak zapobiegać takim nadużyciom w pracy? Upewnij się, że pracownicy wiedzą, gdzie mogą szukać pomocy. Spraw, aby zawsze mieli możliwość rozmowy z Team Leaderem bez poczucia strachu i odrzucenia. Jak jeszcze wspierać swoich pracowników?

Więcej na ten temat tutaj.

9. Jak zwiększyć wydajność w pracy? Przepracowanie, brak wsparcia ze strony zespołu i managera oraz ciągłe zmiany tworzą warunki do wypalenia zawodowego i braku motywacji. W związku z tym coraz ważniejszy staje się aspekt dbania o siebie pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Jak kontrolować swoją pracę i nie dopuszczać do przepracowania? 

Więcej na ten temat tutaj.

10. Komunikacja online – wyzwanie dla działu HR. Komunikacja online może być trudna, szczególnie w środowisku biznesowym. Dla firm oznacza to dostosowanie się do innej komunikacji niż dotychczas. O jakich kluczowych umiejętnościach pamiętać, budując naszą komunikację online z klientem lub kandydatem? Przeczytaj, co wziąć pod uwagę aby zwiększyć efektywność i stworzyć kulturę zaangażowania. 

Więcej na ten temat tutaj. 


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze