Telefony z funkcją terminala płatniczego? Apple potwierdziło wprowadzenie funkcji Tap to pay

Telefony z funkcją terminala płatniczego? Apple potwierdziło wprowadzenie funkcji Tap to pay

Funkcja Tap to pay to przyszłość nowoczesnych metod płatności online? Niewykluczone. Apple potwierdziło, że uruchomi usługę Tap to pay, co dosłownie oznacza „dotknij by zapłacić”, dzięki czemu iPhone będzie posiadał funkcje terminala płatniczego. Na razie jednak od wiosny tego roku będą mogli z niej korzystać tylko mieszkańcy USA.

Jak będzie działać funkcja Tap to pay Apple?

Ponoć nie musimy się obawiać skomplikowanych czynności – korzystanie z aplikacji ma być intuicyjne, a do jej uruchomienia będzie potrzebny moduł NFC, czyli technologia, która odpowiada za komunikację pomiędzy urządzeniami, które znajdują się w niewielkiej odległości bez dodatkowych połączeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z tej funkcji będą mogli korzystać właściciele każdego iPhone XS oraz kolejno pojawiających się na rynku modeli.
O ile więc terminalem może się stać każdy model iPhone, o tyle same płatności będą przyjmowane też od innych portfeli cyfrowych, kart płatniczych.

We współpracy z platformami płatniczymi, twórcami aplikacji i sieciami płatniczymi ułatwiamy firmom każdej wielkości — od indywidualnych przedsiębiorców po dużych detalistów — bezproblemowe przyjmowanie płatności zbliżeniowych i dalszy rozwój ich działalności – powiedziała Jennifer Bailey, wiceprezes Apple ds. Apple Pay i Apple Wallet.

Czy płatności telefonem są bezpieczne?

Apple zapewnia, że zadbano także o bezpieczeństwo transakcji. Transakcje będą szyfrowane, a dane użytkowników zabezpieczone przed kradzieżą. Nie musimy się także obawiać śledzenia zakupów dokonywanych za pomocą nowej funkcji. Jak czytamy na stronie Apple, prywatność jest podstawą projektowania i rozwoju wszystkich funkcji płatności Apple.

Czy ta funkcja pojawi się także z Polsce? Możemy podejrzewać, że jak najbardziej. W podobny sposób wprowadzano chociażby Apple Pay.

Co sądzicie o tym pomyśle Apple? Skorzystalibyście z funkcji „zamieniania” swojego telefonu w terminal płatniczy?

________________________________________________________________________________________________

Źródło informacji: Apple.com

Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Christiann Koepke

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze