CSR-owe Jingle Bells. Hello News 17.11.2020 r.

CSR-owe Jingle Bells. Hello News 17.11.2020 r.

Połowa listopada już za nami, co oznacza, że Święta są już coraz bliżej, dlatego też  branża HR rozpoczyna dzielić się coraz większą liczbą inspiracji do obchodzenia Bożego Narodzenia w tym nietypowym czasie. W dzisiejszym Hello Newsie, oprócz świątecznych propozycji, przeczytacie m.in. o reboardingu czy motywacji pracowników.

Miłej lektury! 

1. Co zrobić, aby ludziom chciało się chcieć?

Pracownik zaangażowany ma widoczny wpływ na działanie organizacji. Niestety coraz rzadziej pasja i wychodzenie z inicjatywą towarzyszą nam w pracy. Chęć do działania jest kluczowa, dlatego motywowanie pracowników powinno być kluczowe. Jak pobudzić zaangażowanie? Jak wykorzystać CSR?

Więcej na ten temat tutaj.

2. CSR-owe Jingle Bells 

CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) według definicji to strategia zarządzania, zgodnie z którą przedsiębiorstwa uwzględniają interesy społeczne czy aspekty środowiskowe. Dzięki działaniom CSR-owym firmy zyskują pozytywny wizerunek wśród klientów oraz przyszłych i obecnych pracowników. Okres świąteczny jest idealny, aby zorganizować akcję społecznej odpowiedzialności biznesu i nieść dobro. Jak wykorzystać CSR w okresie świątecznym?  

Więcej na ten temat tutaj

3. Co to jest reboarding? 

Reboarding to wdrażanie na nowo osoby do firmy. W ramach tego procesu wyróżniamy przeróżne formy nauczania, zarówno online, jak i offline. Kiedy myślimy o procesie reboardingu, na pewno powinniśmy na pierwszym miejscu stawiać osoby, które powracają do organizacji. W jaki sposób wprowadzić ten program w życie?

Więcej na ten temat tutaj.

4. InstaEB 

Instagram z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularnym medium społecznościowym. Aktualnie korzysta z niego już prawie co czwarta osoba, a codzienne przeglądanie pięknych zdjęć i zawodowych inspiracji stało się pewnym codziennym rytuałem. Jeszcze niewielka konkurencja czy duże możliwości angażowania pracowników to tylko niektóre z zalet stosowania Instagrama w Employer Brandingu…

Więcej na ten temat tutaj.

5. Onlajnowe życzenia

Każdy już rozmyśla o tym, jak zorganizować Mikołajki czy Wigilię firmową w aktualnej sytuacji pandemicznej. Mimo że jest ona niecodzienna, powoduje, że coraz bardziej kierujemy się kreatywnością. Ważnym elementem świętowania, będącym tradycją, jest składanie życzeń. Jak złożyć świąteczne życzenia pracownikom podczas pracy zdalnej?

Więcej na ten temat tutaj.


Zestawienie przygotowała Karina Szóstakowska.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze