Czy podwyżki w firmach to nadal temat tabu? Hello News 04.02.2020 r.

Czy podwyżki w firmach to nadal temat tabu? Hello News 04.02.2020 r.

Coraz więcej osób deklaruje, że brak podwyżki jest jedną z głównych przyczyn przemawiających za zmianą pracy. Niestety, w wielu polskich firmach i przedsiębiorstwach podwyżka to nadal temat tabu. Pracownikom wciąż łatwiej jest podjąć decyzję o zmianie pracy, niż podjąć starania o lepsze warunki w aktualnej. Zapowiada się, że w 2020 roku spadnie tempo wzrostu wynagrodzeń, ale najlepsi specjaliści będą mogli liczyć na podniesienie pensji. Kiedy najlepiej poprosić o podwyżkę? M.in. tego dowiecie się w dzisiejszym Hello News!

Zostań najlepszym opiekunem Uszatego! 🐶

Aplikuj
  1. Instagram stories a employer branding.
    Stories na Instagramie to podobno medium 2020 roku, które z pewnością można dobrze wykorzystać jako jedno z działań EB. Instagram coraz bardziej rozwija się w kierunku narzędzia sprzedażowego (a może już nim jest?), wspierając działania ecommerce. Zobacz zestawienie kilku firm przygotowane przez Maję Gojtowską, które mocno działają na instagramowym stories!

Więcej na ten temat tutaj.

  1. Podwyżki w firmach nadal tematem tabu?
    Coraz więcej pracowników przyznaje, że brak podwyżki byłby na nich dobrym argumentem przemawiającym za zmianą pracy. Jednak mimo to, większość z nich uważa temat podwyżki za tabu i niechętnie podejmuje ten temat z pracodawcą. Pracownikom łatwiej zdecydować się na szukanie nowego pracodawcy, niż podjąć starania o lepsze warunki u dotychczasowego.

Więcej na ten temat tutaj.

  1. Jak zachować work-life balance.
    Wiele osób mierzy się z problemem, aby postawić wyraźne granice między pracą, a życiem poza nią. Bycie nierozproszanym przez pracę, zwłaszcza psychicznie, często staje się wyzwaniem lub jest prawie niemożliwe. Jak sprawić, aby w końcu odłożyć laptopa i poświęcić czas na spotkania z bliskimi, sport czy po prostu odpoczynek?

Więcej na ten temat tutaj.

  1. Działania CSR.
    Ponad połowa Polaków chętniej aplikuje o pracę do firm, które angażują się w działania CSR, czyli Corporate Social Responsibility. CSR nie można sprowadzać wyłącznie do akcji charytatywnych, ale jedna z najbardziej popularnych aktywności wśród pracowników to zbiórki darów lub datków. W świetle zmian klimatycznych na znaczeniu zyskują również działa proekologiczne, które są związane z ochroną środowiska. 

Więcej na ten temat tutaj.

  1. Uspokojenie płac w IT.
    Rosnące koszty pracy i zatrudnienia oraz konkurencja cenowa między firmami w zakresie oferowanych produktów i rozwiązań przekładają się na stabilizację płac, niezależnie od presji wywieranej przez pracowników i kandydatów. Natomiast w 2020 roku na podwyżkę mogą liczyć juniorzy, czyli Ci, którzy dotychczas zarabiali w IT najmniej.

Więcej na ten temat tutaj.

  1. Feedback a proces rekrutacyjny.
    Dobry i konstruktywny feedback, może nieść za sobą wiele korzyści, szczególnie podczas procesu rekrutacyjnego. Powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby dać znać i podziękować za udział w procesie wszystkim kandydatom, również tym, dla których nie skończył się on pozytywnie. Przeczytaj, dlaczego feedback powinien być obowiązkowym elementem każdego procesu rekrutacyjnego i na jakie grupy dzielimy jego beneficjentów. 

Więcej na ten temat tutaj.

  1. Urlop dla profesjonalistów.
    Ludzie pracują coraz więcej, czego skutkiem jest przemęczenie i przytłoczenie ilością zawodowych obowiązków. Jednak czasem parę dni urlopu nie wystarcza i potrzebujemy dłuższego wypoczynku. Z pomocą ma przyjść “urlop sabbatical”. Czy jest taki urlop i kto może sobie na niego pozwolić?

Więcej na ten temat tutaj

  1. Następne 10 lat w HR.
    Dział HR otrzymał ostatnio długo oczekiwany “upgrade”. W ciągu ostatnich kilku lat zespoły HR przyjęły systemy oparte na chmurze, które wniosły do działu kadr efektywność operacyjną w postaci bardziej zintegrowanego pakietu narzędzi, lepszego zarządzania danymi oraz lepszych doświadczeń użytkowników. Jak będą wyglądały następne lata w HRze?

Więcej na ten temat tutaj.

  1. Ludzie ponad zyskiem.
    Sposób, w jaki prowadzimy biznes musi się zmienić. Przedsiębiorstwa powinny być bardziej odpowiedzialne społecznie już teraz. Wszyscy mamy udział w funkcjonowaniu naszego społeczeństwa i planety, i każdy z nas jako jednostka czy przedsiębiorstwo musi odegrać swoją rolę. Jak zaangażować firmy, w większe dbanie o pracowników i zawęzić ich relacje?

Więcej na ten temat tutaj.

  1. Biznes jako siła napędowa pozytywnych zmian.
    Koncepcja zrównoważonego kapitalizmu nie jest nowa. Zmiany przed którymi stoi dzisiejszy świat, są bezprecedensowe i w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat będziemy świadkami nieporównywalnych zmian w sposobie życia, pracy i interakcji. Jest to ogromna szansa dla przedsiębiorstw, aby stworzyć pozytywne zmiany oraz dla liderów, by pracować na rzecz etycznej i zrównoważonej przyszłości.

Więcej na ten temat tutaj. 

 

Autorką artykułu jest Karolina Frącek. Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze