Jakie popandemiczne zmiany czekają nas w świecie HR-u? Hello News 11.08.2020 r.

Jakie popandemiczne zmiany czekają nas w świecie HR-u? Hello News 11.08.2020 r.

Czy rozwój technologii wpłynie na sposób pracy? Czy tempo zmian, które zaszły w 2020 roku, wyznaczają dynamikę kolejnych transformacji w następnej dekadzie? Jedno jest pewne – trzeba dostosować się do nowej rzeczywistości i aktualnych potrzeb pracodawców oraz pracowników. Pandemia wymusiła wiele zmian i mimo tego, że jej skutki są niepożądane dla wielu organizacji, to warto dopatrywać się plusów, choćby w rozwoju technologii pomagającej w codziennym funkcjonowaniu. 

Miłej lektury! 

1. Po co nam archetyp marki?

Czy macie już zdefiniowane wasze EVP? Kolejny krok to odpowiedni wybór archetypu marki. O tym, czym są i dlaczego potrzebujesz ich podczas projektowania strategii komunikacji, dowiecie się z najnowszego podcastu bardzoHR. W artykule na blogu znajdziecie również informację na temat genezy archetypów, procesie definiowania oraz wartościach archetypów. 

Więcej na ten temat tutaj.

2. Czy to dobra praktyka analizować CV podczas rozmowy z kandydatem?

Podstawowym elementem spotkania rekrutacyjnego jest omówienia dotychczasowego doświadczenia kandydata, a co za tym idzie przejście przez kolejne elementy aplikacji. Czy jest to dobrze odbierane przez kandydatów? Jak wynika z artykułu – nie zawsze! 🙂 Odpowiedzi na pytanie, jaki cel przyświeca rekruterom podczas porządkowania informacji z aplikacji i czy da się zastąpić tradycyjne CV, znajdziecie w artykule plusHR. 

Więcej na ten temat tutaj.

3. Urlop wakacyjny w pełni: czy Polacy pracują podczas urlopu?

Czy czas urlopy to faktycznie moment odpoczynku i odcięcia od standardowych obowiązków? Jak wynika z badania Devire, aż 57 proc. respondentów przyznaje, że dotychczas pracowało podczas urlopu! Z czego to wynika? Najczęściej wskazywaną przyczyną przez respondentów był charakter pracy, który wymaga stałego pozostawania w kontakcie. Dlaczego pracujemy w trakcie urlopu? 

Więcej na ten temat tutaj.

4. Co w nowej rzeczywistości biurowej będzie wyzwaniem dla pracodawców?

W ostatnim czasie o zmianach mówi się naprawdę wiele, zwłaszcza w kontekście sposobu organizacji pracy czy zarządzania zasobami ludzkimi. Zmiany nierzadko wiążą się z pewnymi wyzwaniami, którym zarówno pracodawcy, jak i pracownicy, muszą stawić czoła. Skupiając się na tych pierwszych, przeczytacie o wyzwaniach w kontekście wprowadzenia hybrydowego modelu pracy biurowej, nowych technologii, dbanie o cyberbezpieczeństwo czy konieczności odbudowania relacji z zespołem i wprowadzenia nowej struktury benefitów. 

Więcej na ten temat tutaj.

5. Najważniejsze role HR-owe przyszłej dekady

Jesteście ciekawi co przyniosą nam kolejne lata? Jak zmieni się rzeczywistość pod kątem dostosowania do dynamicznie rozwijającej rzeczywistości? Przewiduje się, że zawody HR, które powstaną w ciągu następnej dekady, obejmą pięć kluczowych tematów, które będą w dużej mierze napędzane przez wpływ pandemii Covid-19, a także nową erę sztucznej inteligencji, algorytmów i automatyzacji. Czy w świecie po pandemii, wszystko, co może stać się wirtualne, stanie się wirtualne? 

Więcej na ten temat tutaj.


Zestawienie przygotowała Paulina Płoska.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze