Kamerkowa integracja. Hello News 27.10.2020 r.

Kamerkowa integracja. Hello News 27.10.2020 r.

Październik to miesiąc nieoczekiwanych zmian. Właśnie zbliżamy się do kolejnego lockdownu, co sprawia, że prawdopodobnie praca zdalna znów będzie dominowała w większości organizacji. Jak w takim momencie integrować pracowników? Między innymi o tym przeczytacie w najnowszym Hello Newsie. 

Miłej lektury! 

1. HR-owy influencer

Przewiduje się, że rynek influencerów  już za dwa lata będzie wart 15 miliardów dolarów! Dla każdego z nas ta kwota zapewne wydaje się niebotyczna, jednak coraz ciężej jest znaleźć osobę, która nie korzystałaby z social mediów. Employer Branding bardzo często korzysta z marketingowych pomysłów, dlatego czy następnym krokiem do budowania pozytywnego wizerunku firmy będzie współpraca z influencerami? Jakie są za, a jakie przeciw?

Więcej na ten temat tutaj

2. Kamerkowa integracja

Zgrany zespół to podstawa każdej z organizacji. Bez pozytywnych relacji w firmie istnieje duże ryzyko  mniejszego zaangażowania pracowników. Przyjemna atmosfera w teamie jest jednym z powodów, dla których codziennie zjawiamy się w biurze. Jednak jak urozmaicić życie w pracy, jeśli pracujemy z domów? Okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby integrację przeprowadzać w sposób zdalny. Jakie są pomysły na takie rozwiązanie?

Więcej na ten temat tutaj.

3. Czym jest staffing?

Staffing jest określany jako nowy rodzaj mobbingu. Jednak w tym przypadku to przełożony jest ofiarą swoich pracowników. Staffing pochodzi od angielskiego słowa staff i polega m.in. na zmuszeniu przełożonego do odejścia z pracy. Jak się objawia taki rodzaj mobbingu?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Poczuj się doceniony

W 2019 roku McDonald’s zorganizował akcję, która miała na celu docenienie swoich pracowników. Po sukcesie ubiegłorocznego wydarzenia, firma postanowiła wpisać Appreciation Day do swojego kalendarza już na zawsze. Docenianie pracowników wzmacnia ich zaangażowanie, buduje pozytywny wizerunek organizacji, ale także przynosi uśmiech. Niektóre z badań mówią, że docenienie przez szefa motywuje bardziej niż podwyżka finansowa, dlatego akcja McDonald’s odniosła tak ogromny sukces. 

Więcej na ten temat tutaj.

5. Utalentowany pracownik jak go zatrzymać?

Wyższe wynagrodzenie ten czynnik wygrywa wśród motywatorów do zmiany pracy. Jednak rozwój zawodowy i ciekawsze obowiązki również są motorem do zmian. Jak zatrzymać pracownika w firmie, jeśli chce odejść? Jednym ze sposobów jest zaangażowanie w ciekawsze projekty i pomoc w kształtowaniu ścieżki kariery.

Więcej na ten temat tutaj


Zestawienie przygotowała Karina Szóstakowska.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze