Klucz do sukcesu. Hello News 01.09.2020 r.

Klucz do sukcesu. Hello News 01.09.2020 r.

W pierwszy dzień miesiąca witamy Was najnowszym Hello Newsem. Sezon wakacyjny nie spowolnił branży HR, która nieustannie zasypuje ogromem wiedzy. W dzisiejszym przeglądzie przeczytacie m.in. o grywalizacji na Rocket Space, a także o budowaniu pewności siebie na blogu Uli Zając-Pałdyny.

Miłej lektury! 

1. Klucz do sukcesu 

Grywalizacja to jedno z nowych podejść do budowania kultury organizacyjnej. Uniwersalizm tej metody powoduje pozytywne efekty w prawie każdym z procesów biznesowych. Aż 78% użytkowników uważa, że dzięki grywalizacji proces rekrutacji staje się ciekawszy i bardziej angażujący. Co więcej, kandydaci czują się o 83% bardziej zmotywowani, kiedy szkolenia i warsztaty są oparte o mechanizmy gier. Rocket Space w swoim artykule podaje również przykłady firm, które dzięki grywalizacji przyciągnęły bardziej dopasowanych kandydatów.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Parę słów o poczuciu własnej wartości

Wiele osób boryka się z brakiem pewności siebie. Wpływają na to m.in. dzieciństwo czy złe doświadczenia w pracy, jak i życiu dorosłym. Droga do osiągnięcia poczucia własnej wartości czasami jest zawiła i ciężka do osiągnięcia, jednak w prosty sposób może ją skrócić parę dobrych rad. Ula Zając-Pałdyna na swoim blogu HR na obcasach dzieli się swoimi doświadczeniami na temat zdobywania pewności siebie.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Zaangażowany pracownik to skarb

Jak wygląda budowanie zaangażowania? Pracownik jest najważniejszy w całej organizacji. Bez niego menedżer nie osiągnie założonego celu. Bardzo ważnym elementem współpracy jest dowiedzenie się, kiedy rośnie zaangażowanie pracownika, a w jakich sytuacjach spada. Spacerkiem przez HR w najnowszym artykule opowiada o przepisie na motywację członków zespołu.

Więcej na ten temat tutaj.

4. Ścieżka użytkownika

Ścieżka użytkownika w Candidate i Employee Experience jest jak podróż: ma swój początek i koniec. Pokazuje, jaką drogę pokonuje pracownik czy kandydat podczas doświadczania określonej usługi. Projektowanie ścieżki składa się z kilku etapów. Analiza procesu jest zależna od poziomu skomplikowania. Bardzo HR w swojej publikacji tłumaczy, jak projektować coraz lepsze doświadczenia w HR&EB.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Praca w modelu hybrydowym a efektywność

Aktualna sytuacja spowodowała wiele zmian w sposobie organizacji pracy. Powstały nowe możliwości dla pracodawców, jak i pracowników. To czas, który pozwolił na przemyślenie, w jaki sposób firmy mogą zwiększać efektywność organizacji. Praca w modelu hybrydowym zmniejszyła bariery w komunikacji, a wybór miejsca do współpracy na przestrzeni najbliższych miesięcy będzie odgrywać ważną rolę. HR Business Partner przygotowało ciekawy materiał na temat efektywności pracowników podczas pracy w modelu hybrydowym.

Więcej na ten temat tutaj.


Zestawienie przygotowała Karina Szóstakowska.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze