Nowość na Instagramie – teraz będziemy mogli usuwać zdjęcia z karuzeli!

Nowość na Instagramie - teraz będziemy mogli usuwać zdjęcia z karuzeli!

Na taką nowość na Instagramie na pewno wiele z was czekało. Do tej pory po dodaniu karuzeli ze zdjęciami nie można było edytować obrazów, a jedynie opis i oznaczenia. Wiadomo, że sytuacje bywały różne i czasem zależało nam na usunięciu któregoś ze zdjęć, ale wiązało się to z usunięciem całej karuzeli, co nie zawsze było dla nas zadowalające. Teraz ten problem znika.

Usuwanie zdjęć z karuzeli na Instagramie – na takie nowości na Instagramie czekaliśmy

Nowości na Instagramie ostatnio pojawiają się bardzo często. Widać, że aplikacja nie tylko chce dogonić TikToka w swoich funkcjonalnościach, ale też usprawnia te, które już istniały. Karuzele na Instagramie często były wykorzystywane zarówno w celach prywatnych, jak i przy publikowaniu treści reklamowych. Teraz zarówno osoby prywatne, jak i marketerzy zapewne będą zadowoleni z tego nowego usprawnienia.

Zobaczcie także: Ile hashtagów dodawać na Instagramie?

Jak usunąć zdjęcia z karuzeli na Instagramie?

Na razie funkcja usuwania zdjęć w karuzeli na Instagramie ma być dostępna dla osób posiadających telefon z systemem iOS. Sprawdziliśmy u siebie i jeszcze nie zauważyliśmy tej funkcji, ale być może jest to kwestia aktualizacji aplikacji. W każdym razie, użytkownicy Instagrama posiadający system iOS będą mogli usuwać zdjęcia z karuzeli za pomocą przycisku kosza, który po wejściu w edycję znajdziemy w lewym górnym rogu. O tej nowości na Instagramie opowiedział Adam Mosseri.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adam Mosseri (@mosseri)

Kiedy usuwanie zdjęć będzie dostępne dla użytkowników z Androidem? Tego na razie nie wiemy.

Dlaczego funkcja usuwania zdjęć jest pożyteczna dla marketerów?

Czasem po opublikowaniu materiałów w karuzeli okazywało się, że jeden z elementów nie jest tam potrzebny, lub zawiera błędy. Wówczas pojawiał się problem – usuwać wszystkie zdjęcia, czy mimo wszystko je zostawiać? Teraz ten problem może zostać szybko rozwiązany.

Z drugiej strony pojawia się w nas pytanie – czy nie można wprowadzić również dodawania materiałów do już istniejącej karuzeli?

Jakich jeszcze funkcjonalności wam brakuje na Instagramie?


Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Kate Torline

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze