Na LinkedIn popularność zdobył hashtag #szukampracy. Hello News 31.03.2020 r.

Na LinkedIn popularność zdobył hashtag #szukampracy. Hello News 31.03.2020 r.

Społeczność LinkedIna kolejny raz pokazała, że potrafi pomagać, a dowodem tego jest hashtag #szukampracy, dzięki któremu kandydaci ogłaszają zainteresowanie ofertami pracy. Publikując taki post, każdy użytkownik może wesprzeć drugiego, wybierając np. opcję „Poleć” czy „Udostępnij”. Dzięki temu, rekruterzy mają łatwy podgląd do potencjalnych kandydatów. To tylko jeden z newsów, które przygotowaliśmy w tym wydaniu Hello Newsa.

1. Polskie Forum HR podzieliło się pierwszymi wnioskami związanymi z branżą HR na czas pandemii koronawirusa. Według ekspertów, warte zaznaczenia jest to, że ze względu na ograniczenia, nie spadło zainteresowanie rekrutacjami. W procesie rekrutacyjnym zmienił się jeden element – spotkania z kandydatem, które dziś odbywają się np. za pomocą Hangouta czy Skype’a.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Kondycja psychiczna pracowników – o nią powinniśmy zadbać w obecnych czasach i to zadanie powinno trafić na Waszą listę to-do. Jeśli firmę dotknęły zwolnienia, warto trzymać rękę na pulsie wśród zespołu i zwrócić uwagę na jego morale. Każda taka zmiana może przecież powodować wiele lęków, dlatego zalecamy zachęcać pracowników do podzielenia się wszystkimi wątpliwościami.

Więcej na ten temat tutaj.

3. U Twojego pracownika wykryto koronawirusa? Co robić? To chyba możliwe najgorszy ze scenariuszy, ale na pewno warto przeczytać o takiej hipotetycznej sytuacji. Harvard Busisness Review podjął się tego tematu i postanowił rozłożyć go na czynniki pierwsze. I choć autorka przedstawia perspektywę pracodawcy z USA, to warto zapoznać się z jej przemyśleniami.

Więcej na ten temat tutaj.

4. Anna Streżyńska, była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, a w latach 2015–2018 minister cyfryzacji, ruszyła z projektem Carrotspot, czyli kompleksową multiplatformą HR-ową. Jak czytamy na fintek.pl: – Pełni ona funkcję motywacyjną, oferując nagrody – zarówno materialne, jak i niematerialne – powiedziała Anna Streżyńska. Zachęcamy do wysłuchania tego podcastu.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Hashtag #szukampracy na LinkedIn zdobywa coraz większe zainteresowanie. Coraz więcej poszukujących pracy używa go, by polecić siebie, ale i znajomych, którzy w czasie pandemii stracili zatrudnienie. Społeczność chętnie wspiera tę inicjatywę, znajomi dzielą się informacjami, jakie firmy szukają pracy, powstał nawet excel dla kandydatów, jak i firm szukających pracowników.

Więcej na ten temat tutaj.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze