Pytania, które rozluźniają atmosferę w zespole. Aktualizowana lista

Pytania, które rozluźniają atmosferę w zespole. Aktualizowana lista

Cześć, słyszycie mnie? To super. Widzę, że jeszcze nie ma wszystkich, więc chwilę poczekajmy aż do nas dołączą. Nie oszukujmy, tak w większości przypadków wyglądają początki naszych spotkań online. Zawsze ktoś się spóźni, zawsze ktoś zapomni o spotkaniu, przez co kilkanaście osób czeka w ciszy. Jak rozluźnić wtedy atmosferę? Zadając niebanalne pytanie.

Wiele spotkań, które odbywamy w ciągu tygodnia pracy, ma charakter dyskusji, wspólnego szukania rozwiązania danego problemu. Dlatego ważne, aby uczestnicy byli skoncentrowani, ale także pewni, że ich propozycja nie zostanie zmieszana z błotem. Ciekawym sposobem na skupienie uczestników spotkania jest zadanie zespołowi tzw. icebreaker questions.

Portal teambuilding.com przygotował niebywałą listę kilkudziesięciu propozycji pytań, które „przełamują lody”. Niektóre z nich zaliczamy raczej do zwariowanych pomysłów, dlatego postanowiliśmy dokonać selekcji i przedstawić Wam, naszym zdaniem, najciekawsze pytania. W komentarzach dajcie znać, czy odpowiedzielibyście na nie, gdyby publicznie zadał je Wasz lider.

Na liście znalazły się pytania, których celem jest rozbudzenie wyobraźni członków zespołu, ale też skupienie się na spotkaniu, w którym uczestniczą. W natłoku zadań nasze myśli wędrują w wiele stron, a zadanie konkretnego pytania – w dodatku niebanalnego – skutecznie odsuwa inne tematy. To także świetna okazja na poznanie bliżej zespołu. O co warto go zapytać?

  1. Jaka jest twoja ulubiona część pracy w domu?
  2. Pokaż nam swoje tło telefonu i opowiedz historię, dlaczego wybrałeś to zdjęcie.
  3. Kto był Twoim idolem w dzieciństwie?
  4. Jaka jest najlepsza rzecz, jaką kupiłeś w tym roku?
  5. Kto jest twoją ulubioną postacią z Disneya?
  6. Wyobraź sobie, że możesz natychmiast nauczyć się dowolnego języka. Który język byś wybrał?
  7. Jaka jest najgorsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymałeś?
  8. Wyobraź sobie, że nie musisz już pracować. Co dzisiaj byś robił?
  9. Gdzie lubisz spędzać wakacje?
  10. Powiedz nam jedną rzecz, której nie wiemy o tobie.

Jesteśmy ciekawi, jakie Wy pytanie chcielibyście zadać swojemu zespołowi, a jeśli już to zrobiliście, podzielcie się tym w komentarzu!

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze