Nowoczesne benefity – zadbaj o zdrowie pracownika. Hello News 10.12.2019 r.

Nowoczesne benefity – zadbaj o zdrowie pracownika. Hello News 10.12.2019 r.

Pakiety benefitów i świadczeń pozapłacowych stanowią nieodłączny element obejmowanego stanowiska. Dla większości jest to już pewnego rodzaju standard, który nie wzbudza specjalnych emocji. Firmy szukają coraz ciekawszych, często niszowych rozwiązań, które zainteresują pracowników i potencjalnych kandydatów. 

Na popularności zyskują badania diagnostyczne, laboratoryjne i konsultacje u wybranych specjalistów. Firmy stawiają na zdrowie pracowników, co przekłada się również na ich efektywność. M.in. o tym w dzisiejszym Hello News!

1. Dział HR w 2020 roku. W związku, że rok 2020 zbliża się wielkimi krokami, warto zastanowić się co nam przyniesie. Przede wszystkim, niezmiennie królować będzie nowa technologia, ale jak donosi portal www.hrzone.com, dominować będzie również strategiczna polityka kadrowa. W pewnym sensie następna dekada będzie zatem bezpośrednim wynikiem działań ostatnich trzech lat – łączenia pracy ludzi i narzędzi cyfrowych. 

Więcej na ten temat tutaj.

2. Elastyczne godziny pracy. Dostosowywanie harmonogramu pracy do własnego stylu życia cieszy się coraz większą popularnością. Taka praca niesie ze sobą możliwość pracy gdziekolwiek i kiedykolwiek. Niestety niesie to ze sobą pewne zagrożenie wynikające ze zwiększonej łączności, która leży u podstaw pracy zdalnej, czyli ciągły kontakt z naszym pracodawcą. Czy powinniśmy odbierać telefony i odpisywać na maile poza wyznaczonymi godzinami pracy? 

Więcej na ten temat tutaj.

3. Impreza wigilijna i jej ciemne strony. Część osób odkrywa swoje ciemne strony osobowości podczas imprezy wigilijnej. Są to cechy, które zazwyczaj ukrywamy, ale które pojawiają się, gdy jesteśmy za bardzo zestresowani lub… pijani. Jak zareagować kiedy nasi współpracownicy ujawnią swoje zachowania, które na co dzień są niewidoczne w pracy?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Problemy organizacyjne. Każdy dział w firmie powinien spędzić trochę czasu i opracować plan, który zapewni zarówno ruch jak i konwersję, a które nie będą się wzajemnie wykluczać. Taki plan powinien również zawrzeć wspólny dostęp do analiz, dzięki czemu działy będą mogły ze sobą współpracować bez dodatkowych przeszkód. Jak zorganizować strukturę firmy? 

Więcej na ten temat tutaj.

5. Medytacja a przywództwo. Jedną z rzeczy, które stoją na przeszkodzie sukcesu wielu liderów – a tym samym sukcesowi ich firm – jest ich ego. Sposobem na to może być właśnie medytacja. Może ona pomóc nie tylko nam, ale również nauczyć nas radzić sobie z kolegami, z którymi ciężko jest nam znaleźć wspólny język. Medytacja pozwala nauczyć się tworzyć myśli, które wspomagają w produktywnym działaniu. 

Więcej na ten temat tutaj.

6. Jak dużo wiesz o operacjach w firmie? Firmy, które podejmują wysiłki na rzecz zmian organizacyjnych powinny wziąć pod uwagę nie tylko konsekwencje dla organizacji, ale także dla osób, którym powierzono zadanie wykonania pracy. Wiedza pracowników o systemach, w których pracują może być źródłem siły i motywacji. Jednak kiedy Twoi pracownicy mają świadomość, że nie mogą wpłynąć na duże zmiany, których potrzebuje Twoja organizacja, może to być źródłem zrezygnowania.

Więcej na ten temat tutaj.

7. Analityka ludzi? Z badań wynika, że analityka ludzi i planowanie siły roboczej dostarcza wartości organizacjom. Jednak nadal pozostaje pytanie, w jaki sposób dokładnie ta wartość jest osiągana. Wynika ona między innymi z podejmowania skutecznych działań, które są najtrudniejszą częścią. Zaczynają się one od zmiany kultury i zarządzania zmianą.

Więcej na ten temat tutaj

8. Skuteczny networking. Nasza sieć online jest równie ważna jak sieć offline. Jedna wnosi inną wartość niż druga. Zdecydowaną zaletą networkingu online jest jego dostępność – o wiele łatwiej uzyskać “dostęp” do osób korzystających z technologii. Może nam ona również pozwolić na zbudowanie sieci globalnej. Z drugiej strony, networking offline pozwala na zmianę otoczenia w którym możemy wchodzić w interakcję z naszą siecią – różnego rodzaju konferencje, kawiarnie itp.

Więcej na ten temat tutaj.

9. Szybki rozwój a dział HR. Dzisiejsze firmy rozwijają się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Zwiększona globalizacja w połączeniu z lepszymi technologiami biznesowymi pomagają organizacjom zatrudniać i skalować się w sposób bardziej rozproszony i efektywny. Istnieje kilka wypróbowanych i prawdziwych sposobów wyposażenia zespołu HR, aby wspierać organizację, która skaluje z prędkością błyskawicy. 

Więcej na ten temat tutaj.

10. Nowoczesne benefity. Bardzo istotną rolę w organizacjach odgrywają różnego rodzaju benefity i świadczenia pozapłacowe. Część z pracowników uważa to za standard i nie wzbudza to w nich dodatkowych emocji. Firmy szukają zatem innych rozwiązań, bardziej niszowych i specjalistycznych, które mogą poprawić samopoczucie pracowników i zwiększyć ich efektywność. Czy inwestycja w zdrowie pracownika to dobry kierunek na przyszłość?

Więcej na ten temat tutaj. 


Autorką artykułu jest Karolina Frącek. Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze