EVP niczym Święty Graal? Hello News 18.08.2020 r.

EVP niczym Święty Graal? Hello News 18.08.2020 r.

Choć sezon wakacyjny w pełni, praca w działach HR nie zwalnia! Jednak sposób naszego funkcjonowania mocno zmienił się od ostatniego lata. Większość z nas już na dobre zaadoptowała się w nowej, online’owej rzeczywistości i w pełni wykorzystuje wszystkie nowoczesne technologie. Chyba nikogo nie dziwi już rekrutacja online czy rozmowa feedbackowa przez videocall. Dodatkowo w dzisiejszym przeglądzie Hello News przeczytacie także o EVP, design thinking oraz metodzie oceny 360 stopni.

Miłej wakacyjnej lektury! 

1. Rekrutacja online – z czego korzystać?

Według badań, rekrutacja online przechodzi już do codzienności. Nowoczesne technologie zaczynają odgrywać kluczową rolę poszukiwania nowych pracowników. Sytuacja ta powoduje, że poszukujemy najlepszego rozwiązania, z którego możemy skorzystać do zdalnej rekrutacji. Czy możemy wyobrazić sobie jeszcze rekrutacje bez ATS? Na to pytanie odpowiada Puls HR.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Większe zaangażowanie jako wynikowa pracy zdalnej

Od początku pandemii coraz więcej pracodawców oferuje elastyczne formy pracy. Większość pracowników ma możliwość korzystania z tak zwanego “home office”. Elastyczne godziny pracy oraz większe zaufanie wśród zespołu to plusy wynikające z obecnej sytuacji. Tak jak w przypadku rekrutacji online, praca zdalna staje się codziennością. W tekście Puls HR przeczytacie o cyfrowym detoksie, a także o tym, jak w ostatnim czasie zmieniły się nasze oczekiwania do pracy zdalnej.

Więcej na ten temat tutaj.

3. EVP niczym Święty Graal

W poprzednim wydaniu Hello News mogliście przeczytać o archetypie marki, dziś polecamy Wam tekst o tym, jak podczas poszukiwania wyróżnika firmy jako pracodawcy nie przepalać budżetu. Dodatkowo, Zyta Machnicka w swoim najnowszym wpisie wskazuje niezwykłą moc Trójkąta EVP, który łączy odpowiedzi dotyczące siły biznesu, siły firmy jako pracodawcy oraz tożsamości organizacji. 

Więcej na ten temat tutaj

4. Co łączy design thinking i HR?

Czy wiecie, czym jest design thinking? Moda na tę metodologię nie trwa od dziś, ale w branży HR jest to nowość. Design thinking to zawsze dobry pomysł. Wnosi do branży HR wiele pozytywów, gdyż pozwala na postawienie odbiorcy produktu na pierwszym miejscu. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak zaimplementować taki proces, koniecznie zajrzyjcie na blog Magazyn Rekruter.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Błędy, na które musisz uważać podczas realizacji oceny 360/270 stopni 

Choć może wydawać się, że budowanie kultury feedbacku jest zjawiskiem coraz to powszechniejszym, to już otwartość na przeprowadzanie oceny w oparciu o metodę 360/270 stopni nie jest aż tak popularne. Co więcej, często słyszymy wręcz o niechęci do tego narzędzia. Z czego to może wynikać? Jak unikać błędów podczas badania? Na co zwrócić uwagę i jak należałoby przeprowadzić idealnie proces wdrożenia oceny 360/270 stopni do organizacji?

Więcej na ten temat tutaj


Zestawienie przygotowały Paulina Płoska i Karina Szóstakowska.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze