Facebook zakazuje antyszczepionkowych reklam

Facebook zakazuje antyszczepionkowych reklam

Facebook zapowiedział, że wprowadza nową, globalną politykę zakazującą reklam zniechęcających ludzi do szczepień. Firma już wcześniej walczyła z dezinformacją, lecz skupiała się przede wszystkim na ograniczeniu działalności grup oraz stron rozpowszechniających nieprawdziwe informacje. 

Razem z pandemią koronawirusa mierzymy się z masowym rozpowszechnianiem fake newsów, dotyczących m.in. sytuacji epidemiologicznej SARS-COV-2. Wszędzie tam, gdzie panuje strach i niepewność, pojawiają się także spiskowe narracje oraz dezinformacja. Facebook dołączył do czynnej walki przeciwko rozprzestrzenianiu się ich.

Zakaz reklam zniechęcających do szczepień

Jak podkreśla firma Marka Zuckerberga, w tym roku szczególnie ważne jest, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na COVID-19, ale jednocześnie także na grypę. Aby tego dokonać, Facebook zamierza wprowadzić kilka kroków, ułatwiających dostęp społeczności do rzetelnych informacji na temat szczepionek. Między innymi dlatego rozpoczął współpracę z UNICEF-em.

– Szczepionki zawsze były globalnym priorytetem UNICEF. Tym bardziej teraz, kiedy świat nadal będzie walczył z COVID-19. Budowanie popytu na szczepienia w społecznościach na całym świecie ma kluczowe znaczenie dla ratowania życia – powiedziała Diane Summers, starsza doradczyni Vaccine Acceptance & Demand z UNICEF-u. – Nasza współpraca z Facebookiem jest częścią starań, prowadzących do tego, aby zająć się błędnymi informacjami o szczepionkach i dzielić się przekonującymi oraz uspokajającymi informacjami na temat szczepień. 

Wśród kroków Facebooka zmierzających do wspierania wysiłków, związanych ze szczepieniami, znajdziemy:

  • uruchomienie nowej kampanii informacyjnej na temat szczepionek przeciwko grypie na portalu, w tym nowych funkcji, które zapewniają dodatkowe treści związane z tematem,
  • zakaz reklam zniechęcających do szczepienia się na całym świecie,
  • współpraca z globalnymi partnerami w dziedzinie zdrowia nad kampaniami mającymi na celu zwiększenie wskaźników szczepień.

Co ciekawe, Facebook nadal będzie zezwalał na reklamy sprzeciwiające się polityce rządu w zakresie szczepionek, byle tylko nie odradzały szczepionek w sposób bezpośredni – przykładowo przedstawiając je jako nieskuteczne lub niebezpieczne.

Póki co, kampania działa tylko w Stanach Zjednoczonych, lecz w nadchodzących tygodniach zostanie ona rozszerzona o kolejne kraje i dostarczy ona nowych możliwości użytkownikowi.

Facebook także przeciwko denialistom Holokaustu

Wraz ze zmianami w zakresie polityki dotyczącej szczepionek, Facebook zaktualizował swoje zasady dotyczące mowy nienawiści, aby wyraźnie zakazać negowanie Holokaustu. Jak wskazało badanie, jeszcze niedawno przy wykorzystaniu popularnych fraz, można było znaleźć na portalu 28 grup i 8 stron, na których pojawiały się nieprawdziwe treści dot. Holokaustu. Łącznie miały one prawie 370 tys. obserwujących. 

W odpowiedzi na te doniesienia Mark Zuckerberg opublikował na swoim profilu informację o zmianie polityki firmy w tym zakresie. – Od dawna usuwaliśmy posty, które wychwalają zbrodnie z nienawiści lub masowe mordy, w tym Holokaust. Ale wraz z rosnącym antysemityzmem, rozszerzamy naszą politykę, aby zakazać również wszelkich treści, które zaprzeczają lub zniekształcają Holokaust. Jeśli ludzie będą szukać informacji o Holokauście na Facebooku, zaczniemy kierować ich do wiarygodnych źródeł, aby uzyskać rzetelne informacje.

 

 

Autorem artykułu jest Adam Zamczała.

Źródło zdjęcia ilustrującego wpis: canva.com.


Jeśli interesuje Cię temat reklam na Facebooku, sprawdź ten artykuł.

📢 Zapraszamy także na nasz fanpage:
https://facebook.com/RocketJobsPolska

👉 do naszych grup na Facebooku:
 Social Media Jobs  https://bit.ly/2GB5MXs
 Advertising/PR Jobs  https://bit.ly/1Puw3z5
 Marketing – Pierwsza Praca  https://bit.ly/2F6uQU3
 Rocket Jobs > 10K  https://bit.ly/2AkLuMn
 Sprzedaż cała Polska  https://bit.ly/2RMpMIG
 Design cała Polska  https://bit.ly/2JOIkFI
 Marketing, e-commerce, SEO/SEM  http://bit.ly/32uFhsq
 Rocket Community  https://bit.ly/2PQofkI

💪 na naszego LinkedIna:
 https://www.linkedin.com/company/rocket-jobs

😎 oraz na naszego Instagrama:
 https://www.instagram.com/rocketjobspolska

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze