Nowy wygląd Instagrama? Niektórym użytkownikom trudno się do niego przyzwyczaić

Nowy wygląd Instagrama? Niektórym użytkownikom trudno się do niego przyzwyczaić

Instagram raz na jakiś czas zaskakuje nas zmianami w swoim wyglądzie i nie tylko. Niedawno wprowadzono nowy układ sekcji „eksploruj”, czy zmieniono sposób reagowania na InstaStories. Teraz aplikacja zaskoczyła nas jeszcze bardziej. Testowana jest bowiem zmiana interfejsu.

Nowość na Instagramie – zmiana wyglądu

Niektórzy użytkownicy już mogli zauważyć nowy wygląd Instagrama. Założeniami twórców platformy jest to, aby osoby korzystające z aplikacji miały jeszcze większą przyjemność z eksplorowania jej zawartości, szczególnie video, ponieważ platforma mocno konkuruje z TikTokiem. Jak wyszło?

Przede wszystkim zmienił się sposób wyświetlania postów. Teraz zajmują one cały ekran. Materiały umieszczone w kwadratowej formie, teraz mimo wcześniejszego formatu są prezentowane na całym ekranie, zyskując tło nadane przez aplikację. Dzięki temu z kolei filmy video są prezentowane na pełnym ekranie.

Zobaczcie,  jak wygląda to teraz, kiedy niektórzy użytkownicy mają do czynienia z wersją testową i jak wyglądało to dawniej (u niektórych nadal tak wygląda). Podsumowując, Instagram wprowadza pełnoekranowe wyświetlanie treści.

 

nowy wygląd instagrama

 

To jednak nie koniec zmian. Być może niebawem czeka nas także zmiana sposobu wyświetlania InstaStories. Aplikacja właśnie testuje okrojenie liczby wyświetlanych w głównym wyglądzie materiałów.

Meta więc nie zatrzymuje się we wprowadzaniu nowych rozwiązań. Niebawem ma się pojawić także nowość na Messengerze w postaci cyklicznych, automatycznych wiadomości do użytkowników/klientów.

Czy zmiany, które wprowadza Meta pozytywnie wpłyną na pracę marketerów? Niektórzy się obawiają, że nowości wprowadzane na InstaStories mogą negatywnie wpłynąć na ilość wyświetlanych materiałów. Jednak zmiany wyglądu w widoku głównym Instagrama, to zapewne kwestia przyzwyczajenia użytkowników.

_______________________________________________________________________________________

Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Kate Torline

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze