Zacznij doceniać swoich pracowników! Hello News 03.03.2020 r. 

Zacznij doceniać swoich pracowników! Hello News 03.03.2020 r. 

Jako członek działu HR powinieneś jak najszybciej wprowadzić w życie różnego rodzaju praktyki, aby pokazać, jak bardzo doceniasz pracowników w firmie. W ciągu dnia pracy wiele spraw i projektów odbywa się jednocześnie, terminy są pilne a zatrudnione osoby zestresowane. Podczas codziennych interakcji zadaj pytanie pracownikom, jak radzą sobie ze stresem i powierzonymi im zadaniami. Zadawanie takich pytań może wydawać się nic nie znaczącą, krótką rozmową, ale w dłuższej perspektywie może pomóc w docenieniu danej osoby. Takie “small talks” pozwalają również pogłębiać relacje z ludźmi, którzy są wokół nas. Więcej na ten temat w dzisiejszym Hello News!

 

 1. Kiedy robot powinien zastąpić pracownika?
  Określenie wysokości progu opłacalności wdrażania robotów jest trudne do określenia i zależy od skali firmy, płac oraz skłonności ludzi do pracy w produkcji. Jednak na tej podstawie rysują się już pewne prawidłowości. W przypadku zatrudnienia robota, firma otrzymuje nie tylko ekwiwalent pracy człowieka, ale też wiele cennych danych.

Więcej na ten temat tutaj.

 

 1. O co chodzi ze storytellingiem?
  Warto wyróżnić swoją markę na tle innych, a przede wszystkim stworzyć mocne więzi z odbiorcami. To właśnie storytelling pozwala na budowanie długotrwałych więzi, dzięki którym stajemy się towarzyszem podróży odbiorcy. Aby napisać własną historię, zastanów się, jakie są wartości Twojej marki i z czym ma być ona kojarzona.

Więcej na ten temat tutaj.

 

 1. Różnorodność pokoleń w firmie.
  Zmiany demograficzne stają się powodem rosnącej liczby starszych pracowników. Firmy, które zaakceptują tę zmianę, będą się intensywnie rozwijać w dłuższej perspektywie. Wkrótce podstawową praktyką biznesową stanie się prowadzenie polityki mającej na celu przyciąganie, angażowanie i zatrzymywanie utalentowanych pracowników w wieku 50+ oraz łączenie ich w zespoły z młodszymi pokoleniami.

Więcej na ten temat tutaj.

 

 1. Zainwestuj w swój rozwój.
  Istnieje ogromne zapotrzebowanie na profesjonalistów HR. Wszyscy potrzebują planu strategicznego, który pokieruje ich w dobrą stronę. Przejęcie odpowiedzialności za nasz rozwój zawodowy jest pierwszym krokiem do zabezpieczenia naszej kariery w HR na przyszłość. Pamiętajmy, aby zwracać uwagę nie tylko na potrzeby firmy, ale przede wszystkim na swój rozwój. Osoby pracujące w HR nie powinny tracić szansy na poszerzanie horyzontów zawodowych, m.in dlatego, że jest to ich przepis na sukces w karierze.

Więcej na ten temat tutaj.

 

 1. Doceniaj pracowników codziennie!
  Niezależnie od tego, czy jesteś dyrektorem generalnym, kierownikiem działu kadr czy nowym managerem, musisz pamiętać, aby pokazywać pracownikom, że doceniasz ich pracę i starania. Pomagając swoim pracownikom doświadczyć środowiska, które jest nastawione na rozwój przez cały rok, jako manager będziesz czerpać korzyści z bardziej zaangażowanej, produktywnej i lojalnej siły roboczej.

Więcej na ten temat tutaj.

 

Autorką artykułu jest Karolina Frącek. Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

 

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze