Jak pobrać film z YouTube? Nowa funkcja właśnie jest testowana przez platformę

Jak pobrać film z YouTube? Nowa funkcja właśnie jest testowana przez platformę

Zastanawialiście się, jak pobrać film z YouTube? Być może teraz to będzie łatwiejsze niż myślicie. Do tej pory mogliśmy to robić przez zewnętrzne serwisy, ale platforma testuje nowe rozwiązanie, jakim jest ściąganie materiałów prosto na własne urządzenie.

YouTube testuje nową funkcję. Po tym, jak wprowadzono YouTube Shots, teraz skupiono się na ściąganiu filmów na własne urządzenie. Na razie to opcja działająca na rynku amerykańskim jedynie dla użytkowników posiadających konto YouTube Premium. Warto zaznaczyć, że plik nie zostaje pobrany na dysk, a jedynie zapisany w przeglądarce.

Jak pobrać film z YouTube na własne urządzenie?

Cóż, nie ma co ukrywać, że pomimo braku funkcji pobierania filmów udostępnionej bezpośrednio przez aplikację, część użytkowników i tak to robiła, tylko za pomocą zewnętrznych stron, co oczywiście nie było legalne, a dodatkowo często wiązało się z natknięciem na wirusa.
Okazuje się, że niebawem ten problem być może zniknie. Google testuje danie użytkownikom możliwości pobierania udostępnionych materiałów. Warunkiem jest jednak posiadanie konta Premium.

Zobaczcie także: YouTube zdradza, co wpływa na zasięg filmów na platformie

Nowa funkcja na YouTube – pobieranie filmów

Nowa funkcja wyświetla się podczas wejścia na konkretny film. Wówczas pojawia się przycisk „pobierz”. Materiał jest dostępny w rozdzielczości od 144 do 1080 p. Po pobraniu będzie on w bibliotece offline YouTube.

Czy można oglądać filmy z YouTube bez dostępu do internetu?

Pomimo uruchomienia opcji ściągania filmów z YouTube, nie oznacza to, że video na zawsze zostanie zapisane na naszym urządzeniu. To doskonała opcja na wypadek, kiedy mamy słaby dostęp do internetu.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Koniec testów jest zaplanowany na 19 października. Wtedy pewnie się okaże, jak ta funkcja się sprawdziła i czy Google wprowadzi ją na stałe.


Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@CardMapr

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze